Ekskluzive Futboll La Liga Sport

YLLI KOLUMBIAN SI BALE/ James Rodrigues nuk stërvitet me shokët e ekipit në grumbullim. Shkak bëhet…

James Rodriguez nisi përgatitijet në Miami përpara sfidave kundër Perusë dhe Ekuadorit pavarësisht se nuk është stërvitur me shokët e tij të Real Madridit kohët e fundit.

Thirrja e tij e fundit në grumbullim ka ardhur në një kohë kur atij i duhej të sqaronte polemikat tek klubi, pasi gjërat nuk kanë shkuar sipas planit në Madrid kohët e fundit.

Kolumbiani ka luftuar nën drejtimin e Zinedine Zidane dhe duket se ka humbur terren përsëri pasi marrëdhëniet e tyre ishin përmirësuar.

James ka qenë duke u përgatitur në Miami edhe pse ka punuar të hënën me pjesën tjetër të skuadrës së Kolumbisë, duke stërvitur si në fushë ashtu edhe në palestër.

Lojtari tani është përqendruar në detyrat e tij me kombëtaren, duke i lënë problemet e klubit të tij përkohësisht pas krahëve.

Kolumbia do të stërvitet përsëri të martën dhe James pritet të marrë pjesë.

Ndeshja e parë është më 15 nëntor kundër Perusë.

AlpeSport.al

Related posts

E PABESUESHME/ Smalling shkakton penalltinë më të çuditshme të sezonit (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Lojërat Olimpike Verore do të mbahen, konfirmon kryeministri japonez

Delo.autor

33 GRADË NË “SAN SIRO”/ Edhe arbitri “dorëzohet” ndaj vapës së tmerrshme (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment