Futboll Kategoria Superiore Sport

AKSIONI FANTASTIK I KUKËSIT/ Shikoni golin më të bukur të javës nga mesfushori Rroca (VIDEO)

Eduard Rroca ka shënuar golin më të bukur të javës së 16-të pas një aksioni fantastik që lindi nga këmbët e tij dhe u finalizua po nga ai në kombinimin që pati me Ethemin.

Në minutën e 9-të të ndeshjes në Shkodër, Rroca rikuperon një top në mesfushë i ndodhur 60 metra larg portës. Më pas futet në driblim, duke kaluar dy kundërshtarë dhe shërbyer te Ethemi. Ky i fundit menjëherë i kthen topin Rrocës, që vrapon në zonë dhe pasi driblon portierin, e çon topin në rrjetë.

Related posts

E BUJSHME/ Napoli kërkon të kursejë, Hysaj në dilemë për rinovimin

Isa.Autor

KUPA E ANGLISË/ “Topçinjtë” eliminojnë Cityn, siguron finalen falë Aubameyang

Delo.autor

Dramë në Shkodër: Vllaznia buzë humnerës, buzëqesh Kamza

Sadik.Autor

Leave a Comment