Futboll Premier League Sport

ARSENAL NË KRIZË TË THELLLË/ Gati të largohen në fund të sezonit dy sulmuesit e “Topçinjve”…

Arsenali po kalon momente krize, teksa edhe pas largimit të Unai Emerit, skuadra nuk arriti të fitoj kundër Noruiçit, në kampionat.

“Topçinjtë” nëse nuk do të arrijnë dot vendin e katërt, që iu jep të drejtën të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve, gjatë verës do të detyrohen të shesin yjet e tyre.

Këtë e raporton “Daily Mail”, që bën me dije se Pier-Emerik Obamejang dhe Aleksandër Lakazet me shumë mundësi do largohen nga klubi londinez, në rast se Liga e Kampionëve nuk arrihet.

Të dy sulmuesit janë nga të paktët që biën në sy tek Arsenali dhe që tani kanë nisur kontaktet nga klubet e mëdha. Talenti dhe klasi i tyre është i padiskutueshëm, kështu që Arsenali do kujdeset për çmimin e lartë të kartonëve.

Related posts

SUPER GOLI NË KAMPIONATIN NORVEGJEZ/ Mesfushori shqiptar rikthen skuadrën te fitorja pas… (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Shtyrja e Olimpiadës shpresë të sportistët rusë, CAS vendos në nëntor

Delo.autor

BASKETBOLL VENDI/ Flamurtari dhe Partizani e nisin mbarë Kupën e Shqipërisë për femra

Delo.autor

Leave a Comment