Futboll Seria A Sport

VENDIMI I BUJSHËM I CR7/ Refuzon “Topin e Artë”, ja ku do të marrë pjesë Ronaldo sonte

Kristiano Ronaldo nuk do të jetë në Paris mbrëmjen e sotme, për ceremoninë e dorëzimit të “Topit të Artë”.

Të paktën kështu shkruajnë mediat italiane. Pasi ka mësuar se nga publikimet e fundit, nuk do të jetë as tek tre të parët, portugezi i Juves ka vendosur të refuzojë ftesën nga revista “Francë Football” që organizon eventin.

Nga ana tjetër, Kristiano do të marrë pjesë në “Grand Gala”, që organizohet nga Shoqata Italiane e Futbollistëve. Në këtë event, Ronaldo prite që të shpallet lojtari më i mirë i Serisë A për sezonin që lamë pas. Eventi pritet që të zhvillohet në të njëjtën kohë me ceremoninë e “Topit të Artë”, ku nga ana tjetër me shumë gjasa Leo Mesi do të fitojë për herë të gjashtë Topin e Artë.

Related posts

LUAJTI I HUAZUAR TEK MILAN/ Bakayoko drejt rikthimit në Francë tek klubi…

Delo.autor

Fiorentina mposht në “Olimpico” Romën, shënojnë Benassi dhe Simeone

Sadik.Autor

PO BËN XHIRON E BOTËS/ Afrikani NUK DI të bëj GOL me portën BOSH, jo një herë, por…(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment