INTER BËHET ME “KRAHË”/ Skuadra Contes mposht Genoan me “POKER” dhe ringjitet në krye

Interi ka mundur me lehtësi Xhenoan, me rezultatin 4-0, në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të, të Serisë A.

Ekipi i Kontes gjeti golin e parë me anë të Lukakut, në minutën e 31-të. Dy minuta më vonë, ishte Galjardini ai që dyfishoi shifrat

Në pjesën e dytë, Esposito gjeti rrugën e rrjetës me penalltinë e kthyer në gol, në minutën e 63-të.

Ndërkaq “qershinë mbi tortë” e vuri Lukaku, i cili shënoi të katërtin për Interin, në minutën e 74-të.

Më ketë trepikësh Interi kap Juven në krye të tabelës dhe tashmë kanë të dyja ekipet nga 42 pikë.