Futboll La Liga Sport

JOAO FELIX SI CR7/ Nervozohet pas zëvendësimit ndaj Barcelonës (FOTO)

Zhoao Feliks u transferua te Atletiko Madridi në merkaton e verës për 120 milionë euro nga portugezët e Benfikës, por në asnjë moment nuk e ka arsyetuar çmimin e tij.

Në 11 ndeshje të zhvilluara në kampionat portugezi ka shënuar vetëm 2 gola, shumë pak për një futbollist që ishte nga transferimet më të mëdha në verë.

Edhe ditën e djeshme ndaj Barcelonës, lojtari nuk ka treguar një paraqitje të mirë, dhe është zëvendësuar nga Simeone në minutën e 66’, duke aktivizuar në vendin e tij Vitolon. Pikërisht ky zëvendësim nuk i ka pëlqyer aspak 20-vjeçarit, i cili ka shfaqur shenja nervozizmi në pankinë.FELIX

Diçka e njëjtë me gjestin që bëri edhe Ronaldo pak javë më parë kur u zëvendësua nga Sarri, por ndryshe nga 34-vjeçari i cili u largua drejt dhomave të zhveshjes i mërzitur, Feliks qëndroi në stol por dukshëm i  nervozuar dhe i mërzitur.

Related posts

DEKLARATA BEFASUESE NË PRAG TË SFIDËS CHAMPIONS/ Presidenti i Barcelonës rrëfen: Më duhet të pranoj se “Djajtë e Kuq”…

Delo.autor

KËSHILLOI MARSELON TE DREJTUESIT E JUVENTUSIT/ Ronaldo “sponsorizon” edhe futbollistin tjetër të Realit

Isa.Autor

DERBI I MADRIDIT/ REALI dhe ATLETICO barazojnë: “Colchoneros” rishkruajnë historinë

Isa.Autor

Leave a Comment