Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“KOMBI I ISH-KAPITENIT CANA ËSHTË GODITUR NGA NJË TËRMET I FUQISHËM”/ Marseja nis mbledhjen e ndihmave për Shqipërinë (FOTO)

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë para pak ditësh, i cili solli viktima dhe dëme të shumta, ka bërë që shumë njerëz të solidarizohen me vendin tonë.

Të fundit që janë solidarizuar me këtë ka qenë klubi francez i Marsejës, ku për disa vite ka luajtur edhe Lorik Cana, i cili ka mbajtu raty erdhe shiritin e kapitenit.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi francez i shpreh ngullëllime famlijeve të goditura nga tërmeti dhe ka ftuar fansat të ofrojnë ndihma për rtë prekurit. “Shqipëria, kombi i ish-kapitenin tonë Lorik Cana është goditur javën e kaluar nga një tërmet i tmerrshëm. Olimpik Marsejë i jep mbështetjen e vet popullatës shqiptare dhe u bën ngushëllimet familjeve të goditura nga kjo dramë.cana marseje

Klubi dëshiron të sensibilizojë mbështetësit e tij për këtë ngjarje tragjike dhe ju informojmë se është e mundur që të bëni një donacion në favor të popullatës shqiptare të goditur nga lëkundjet sizmike.”, shkruan klubi francez në faqen zyrtare.

Related posts

Balotelli pret ftesën: Nëse më telefonojnë, jam gati të rikthehem me kombëtaren

Q.Autor

ËSHTË BLERJA E RE E BARCELONËS/ Junior Firmo lëshon “bombën”: Messi bir kur*e…

Delo.autor

VIDEO/ Gafa më e rëndë e vitit, shikoni çfarë bën sulmuesi me portën e boshatisur

Q.Autor

Leave a Comment