Futboll La Liga Sport

E BUJSHME/ Mourinho refuzoi 12 milionë paund nga Reali, ja si spanjollët i ofruan bonus për të mos firmosur

Reali i Madridit ishte gati që t’i ofronte Zhoze Murinjos një bonus prej 12 milionë paundësh që ai të mos pranonte asnjë punë tjetër dhe të priste derisa të largohej Zinedin Zidani zbulon “The Sun”.

Gjigantët spanjollë donin që ishtrajneri i tyre, të cilin e kishin piketuar sërish për ta rikthyer në “Bernabeu”, të mos shkonte në asnjë klub tjetër derisa ata ta thërrisnin.

Por portugezi e kishte vendosur dhe zemra e tij ishte për të vazhduar dhe punuar në Premier Ligë, aq më tepër në një klub të Londrës, ku atij nuk do t’i duhej që të ndahej nga familja, e cila jeton në kryeqytetin anglez. Presidenti i “Spërsave”, Daniel Levi, të cilit i nisën dyshimet për trajnerin Poçetino pas humbjes në finalen e Champions-it, i vendosi kontaktet me “Specialin”.

Në fakt, Reali nuk është i vetmi klub që iu afrua ish-teknikut të Junajtid. Dortmundi, Milani, Lioni, Lila, Benfika ishin të interesuar për t’i ofruar stolin e tyre. Madje kinezët e Guanzhusë i ofruan 40 milionë paund neto në vit vetëm që ai të merrte drejtimin e stolit të tyre.

murinjo

Por Mou e dinte se në valle ishte stoli i Totenhemit dhe me krizën e Poçetinos që shtohej, takimi në Londër i palëve më 21 tetor, ku Mou u ul për të biseduar me superagjentin Pini Zahavi, mbylli çdo portë për Realin.

Related posts

1.5 BILION STERLINA/ Ja formacioni më i shtrenjtë në botë, ka befasi të mëdha

Delo.autor

Allegri gati të bëjë një sakrificë të madhe për Pogba

Sadik.Autor

QESHARAKE NË ANGLI/ Topi mbete në vijë të golit, grumbullohen lojtarët njëri mbi tjetrin (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment