Futboll Seria A Sport

SAMPDORIA-JUVENTUS/ Sarri kërkon rikthimin në krye të renditjes (FORMACIONET ZYRTARE)

Juventusi do ta kërkojë rikthimin në krye të Serie A, të paktën momentalisht, sonte kundër Sampdorias në Genoa.

Sampdoria është pritëse e kampionit në fuqi në stadiumin Lugi Ferraris, e vetëdijshme se humbja do ta zbriste në zonën e rënies nga liga.

Klubi nga Genoa e ka fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e fundit në stadiumin e vet kundër Juvetusit dhe i ka vetëm dy fitore në pesë ndeshjet e fundit në ligë.

Maurizio Sarri, skuadra e të cilit ndan kreun me pikë të barabarta me Interin, ka vendosur të luajë përsëri me Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain në sulm.

Formacionet zyrtare

Juventus: Buffon; Danilo, Demiral, Bonucci, Alex Sandro; Rabiot, Pjanic, Matuidi; Dybala, Ronaldo, Higuain

Sampdoria:

Related posts

FORMULA 1/ “Pit Stop” më i shpejtë në histori, Red Bull vendos rekordin në Silverstone (VIDEO)

Delo.autor

ATMOSFERË E ÇMENDUR/ “Dardanët” ia marrin këngës në rrugët e Sofjes: Moj Kosovë o nëna ime

Delo.autor

(VIDEO) Ka gol në sfidën midis Hertha Berlin dhe Dortmund

Q.Autor

Leave a Comment