Futboll Sport

“TOPI I ARTË”/ Ronaldinho “GODET” Messin: Nuk është më i miri në histori…

Ronaldinho pranoi se nuk i pëlqen të flasë për Messin si më i miri në historinë e futbollit, kur u pyet për të gjashtin “Top të Artë” të yllit argjentinas:

“Unë jam i kënaqur për Messin, sepse e kam mik, përveçse ka qenë një flamur i Barcelonës prej mëse një dekade.

Por, jo. Nuk më pëlqejnë krahasimet, sepse është e vështirë të identifikosh se kush është më i miri në histori.

Mos harroni se janë edhe Diego Maradona, Pele, Ronaldo…

Nuk mund të them që Messi është më i miri në histori, por është më i miri i kohës së tij”.

Related posts

BULLGARI-ANGLI/ 4 gola dhe spektakël nga anglezët, por ndeshje rrezikon të… (FOTO)

Delo.autor

I BLLOKUAR NË POLONI PREJ COVID-19/ Basha: Kosova do triumfojë ndaj Maqedonisë, dua ta mbyll karrierën te…

Delo.autor

RUSI 2018/ Tabarez “gjenerali” me paterica, që i ka ndryshuar fytyrën Uruguait!

Sadik.Autor

Leave a Comment