Futboll Sport

E PABESUESHME NË IZRAEL/ Mbrojtësi “Ninxha” shmang golin e sigurt, sulmuesi nuk i beson syve (VIDEO)

Zakonisht mbrojtësit nuk bien shumë në sy për ndërhyrjet e bukura, pasi të gjithë vëmendjen e marrin golat e bukur të sulmuesve. Nuk ka ndodhur kështu në Izrael kur mbrojtësi i Hapoel Be’er Shevas shpëtoi ekipin e tij nga një gol i sigurt.

Oren Biton bëri që ekipi i tij të merrte një pikë kundër ekipit të Iron Kyriat Shmona të James Adenyi me ndërhyrjen vendimtare në minutën e 90’+2′. Ai ndërhyri në mënyrë akrobatike duke larguar topin dhe askush nuk i besoi syve për atë largim topi.

Related posts

“BROJA TITULLAR? PËR MUA JANË TË GJITHË NJËSOJ”/ Trajneri Reja: E respektojmë Anglinë, por duam të marrim…

Delo.autor

Salah: Dua të mësoj emocionet e Championsit, Zidani është…

Sadik.Autor

JEP LAJMIN E MIRË/ Presidenti i UEFA-s: Ndeshjet e Ligës së Kampionëve mund të luhen me tifozë

Delo.autor

Leave a Comment