E PABESUESHME/ Smalling shkakton penalltinë më të çuditshme të sezonit (VIDEO)

Chris Smalling po kalon një sezon të suksesshëm i huazuar te Roma deri tani…por mbrojtësi anglez është përfshirë në incidentin më të çuditshëm gjatë ndeshjes të së dielës.

Sfida ndaj Torinos ishte për t’u harruar nga Smalling the shokët e tij të ekipit teksa në fund ata iu dorëzuar rezultatit 2-0 në favor të Torinos.

Smalling ka mundësuar golin e dytë të Toro-s me penalltinë e shkaktuar në pjesën e dytë teksa kishin mbetur vetëm katër minuta lojë.

Gjatë një dyluftimi në zonë ndërmbrojtësi ka prekur në mënyrë tepër të çuditshme topin me dorë. Arbitri nuk akordoi penalltinë në fillim, por pas konsultimit me VAR, ai drejtoi gishtin te pika e bardhë.