FYEN RËNDË BALOTELLIN/ Ekipi që lufton për titull në Itali merr dënimin shembullor

Mario Balotelli ra sërish pre e ofendime të tifozerisë këtë fundjavë në Serie A.

Sulmuesi i përfaqësues italian u ofendua me thirrje raciste në takimin Breshia-Lazio që përfundoi me rezultatin 1-2 për miqtë. Balotelli shënoi për Brescian pas 18 minutave lojë q  ë përkoi edhe me golin e parë të dekadës në kampionatin italian. Ndërkohë rreth minutës së 30, 150 tifozë të Lazios, brohoritën emri i tij si “majmun”.

Pas  vërejtjes se ndeshja do të ndalet, ultrasit lacial heshtën të paktën me thirrjet ndaj Marios. Serie A ka marrë masa për këtë ngjarje të përsëritur duke e dënuar klubin kryeqytetas me 20 mijë euro gjobë.