Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“I KAM SHUMË PËRZEMËR”/ Portieri i talentuar i Kombëtares “Kuq e Zi” tregon emrat e dy idhujve të tij

Portieri i Shqipërisë, Gentian Selmani, në një intervistë të dhënë për “TransferMerkez TV” ka folur rreth të ardhmes së tij, por ndër të tjera ka zbuluar edhe idhulljt e tij në porte. Selmani luan në ligën e dytë turke me Menemenspor dhe u transferua nga Laçi gjatë verës së shkuar. Disa skuadra të Serie A kanë trokitur në drejtim të tij, por thjesht sondazhe. “Kam dëgjuar disa gjëra, zëra merkatoje. Megjithatë, fokusi im është vetëm te stërvitja e fortë dhe vetëm te paraqitjet në fushën e lojës. Sa i takon merkatos, me këtë gjë merret agjenti im. Objektivi im primar është të fokusohem në fushë, të jap maksimumin dhe të ndihmoj skuadrën time”.

“Mendoj se kam punuar mirë, kam ndihmuar skuadrën. Kemi marrë rezultate të mira dhe deri më tani, jam i lumtur. Megjithatë, do të mundohem të punoj edhe më shumë, të përmirësohem dhe të ndihmoj skuadrën”. Në fund, idhujt e tij: “Unë kam disa emra që i kam shumë përzemër. Gianluiggi Buffon dhe Iker Casillas janë emrat që i shoh si idhuj”./faxweb

Related posts

Për herë të parë vihet në dyshim vendi i titullarit për Elseid Hysajn. Zbulohet arsyeja

Q.Autor

“ATA VEPROJNË SI FËMIJË”/ Legjenda Neville sulmon yjet kapriçiozë të Manchester United

Delo.autor

Forma e DOBËT e kombëtares/ Gjoka: Panucci nuk ka gjetur ende boshtin por i duhet…

Isa.Autor

Leave a Comment