Ekskluzive Futboll Seria A Sport

KUALIFIKIMI NË GJYSMËFINALEN E KUPËS SË ITALISË/ Nga Buffon tek CR7, ja si festuan yjet në rrjetet sociale (FOTO)

Fitorja 3-1 kundër Romës i lejoi Juventusit të kualifikohej në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, ku do të përballen me fituesin mes Milanit dhe Torinos. Protagonist ishte “Zonja e Vjetër”, ku pas 45 minutave të para realuan tre gola falë Cristiano Ronaldos në Kupën e Italisë që hapi sfidën, aftësinë e Bentancur dhe hipotekoi fitoren me një goditje me kokë kapiteni Bonucci. Një mbrëmje spektakolare për ekipin e Sarrit që kualifikuan në gjysmëfinale dhe festuan në rrjetet sociale.

Të dëmtuarit Chiellini dhe Demiral, i cili shkruan “Forza Juve” në mediat sociale, gjithashtu mbështetën shokët e skuadrës në stadiumin Allianz.

Cristiano Ronaldo “Le të shkojmë në gjysmëfinale”

Pas shtatë ndeshjeve radhazi në kampionat, goli në Kupën e Italisë ishte zhbllokimi i sfidës nga ylli portugez. Pas fitores ndaj Romës CR7 publikoi një foto ku shkruhej “Performanca konkrete ndaj një kundërshtari të vështirë. Le të shkojmë në gjysmëfinale”.

Bentancur: ” Jam i kënaqur për objektivin tim”

Mesfushori uruguaian që nuk luajti ndeshjet e fundit të ligës për shkak të pezullimit të Superkupës, u vendos nga 1 minutë me Rabiot dhe Pjanic. Një lojë në nivele të larta në Allianz. “Jemi në gjysmëfinale! Gëzim i madh për golin tim të parë në Allianz Stadium”

Buffon: “Dëshira, sakrifica dhe vendosmëria”

Në moshën dyzet vjeçare, portieri i Juventusit tregon një paraqitje të denjë për eksperiencën e tij. Në minutat e fundit, një ndërhyrje e jashtëzakonshme në një goditje me kokë nga Kolarov shpëton Juventusin nga reagimi i Romës. Në foton e publikuar në rrjetet sociale, fjalët e Buffon nënvizojnë qëllimin e të gjithë ekipit. “Një tjetër gjysmëfinale e “pushtuar” me dëshirë, me sakrificë dhe vendosmëri”

Douglas Costa: “Ndoshta nuk keni kohë ta shihni, por ju e ndjeni ndryshimin”

Sulmuesi brazilian, present në fushë që nga starti për herë të parë pas dëmtimit, ishte një nga protagonistët e mbrëmjes. Shpejtësia e tij krijuan disa vështirësi për “Verdhekuqtë”. Dhe gjithashtu, në foton e publikuar në Instagram, dëshironte të theksonte shpejtësinë e tij në fushë. “Ndoshta nuk keni kohë ta shihni atë (imazh rrufe) por ju ndjeni ndryshimin”.