Futboll Seria A Sport

KUPA E ITALISË/ Inter mposht me “POKER” Cagliarin dhe kalon në çerekfinale

Interi kalon në çerekfinalen e Coppa Italia pasi ka mposhtur 4-1 Cagliari-n në San Siro dhe aty do të ndeshet me Atalanta-n ose Fiorentina-n.

Ishte një ndeshje e lehtë për ziklatrit që gjetën golin e avantazhit me anë të Romelu Lukakut që në minutën e 1’ të takimit. Valero ka dyfishuar në mesin e pjesës së parë.

Pas pushimit, Lukaku ka shënuar golin e dytë personal përpara se Olivia t’i jepte një fije shprese miqve.

Megjithatë, Ranocchia ka shënuar golin e katërt të Interit duke vulosur një fitore të rehatshme.

Related posts

Sherr në avionin e Lacios, Tare bën “paqeruajtësin”

Q.Autor

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Legjenda e Brazilit: Ai mund të jetë Kante i Arsenal

Isa.Autor

Legjionarët në Rumani, Llullaku debuton me gol, Qaka dëmtohet

Sadik.Autor

Leave a Comment