LIVE/ Mbyllet ndeshja Sheffield-Manchester City. Rezultati 0-1

Manchester City ka një ndeshje të vështirë kundër Sheffield United në transfertë në orën 20:30. “Qytetarët” kanë ndryshime në formacion, pasi trajneri Pep Guardiola i ka habitur të gjithë. Mbrojtja ka ndryshime me Laporten që e nis nga minuta e parë. Mbrojtësi mungoi gjatë pas operimit të tij, por tani e nis nga formacioni.

Ndryshime dhe në sulm me Gabriel Jesus që merr vendin e Agueros. Argjentinasi do ta nisë nga stoli sfidën e sotme kundër Sheffield. De Bruyne dhe Sterling nuk preken, Mahrez i merr vendin Bernardo Silvës. City është 16 pikë larg Liverpoolit dhe ka një ndeshje më shumë, fitimi i kampionatit duket si utopik tanimë.

LIVE/ Sheffield – Manchester City 0-1

Mbyllet ndeshja

MINUTA 74/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Sergio Aguero.