Futboll La Liga Sport

PLAS NË SUPERKUPËN E SPANJËS/ “Pleshti” përplaset me Joao Felix, “Mistreci” Suarez fiton skenën (VIDEO)

Barcelona dhe Atletico Madridi e kanë mbyllur me rezultatin 0-0 pjesën e parë në Camp Nou. Ekipi katalanas luajti më mirë, por nuk ia doli të zhbllokonte rezultatin e ndeshjes. 45 minutat e para nuk u mbyllën ashtu si duhet, pasi dy ekipet patën një përplasje duke iu drejtuar dhomave të zhveshjes.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, u kap me lojtarin e Atleticos, Savic. Ky i fundit është në pankinë, por ka gjetur kohë për t’u kapur me sulmuesin uruguian. Gjyqtari i ndëshkoi të dy.

Përplasje kishte dhe ndërmjet Lionel Messit dhe Joao Felixit që u përplasen kokë me kokë me njëri-tjetrin.