Futboll La Liga Sport

REALI NUK HUMB KOHË/ Flirton me bomberin gjerman të Bundesligës

Real Madridi e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin 2020 pasi ka regjistuar 2 fitore dhe hipotekoi edhe Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite.

Klubi madrilen synon që të përforcoi repartin e sulmit në këtë merkato janari pasi vetëm Kerim Benzema po rezulton efikas. Sipas “Sky Sport Germany” ekipi i drejtuar nga Zinedine Zidane është i vendosur për të transferuar sulmuesin e Timo Werner. Lojtari gjerman po shkëlqen këtë sezon pasi ka shënuar 18 gola dhe gjashtë asiste në 17 ndeshjet e zhvilluara në Bundeliga.

Drejtori sportiv i Leipzigut, Markus Krosche, nuk dëshiron kurrsesi ta humbas liderin e skuadrës për të cilin kërkon të paktën 70 milionë euro.

 

Related posts

NDJEN MUNGESËN E RIVALIT TË PËRJETSHËM/ Messi: Me të, “El Clasico” ishte…

Delo.autor

SKUALIFIKIMI NGA CHAMPIONS/ Ja statistikat e Messit në “Anfield” ndaj Liverpool

Delo.autor

FINALIZOHET NGA MESSI/ “Katalanasit” bëjnë detyrën ndaj Gironas me rekord golash

Delo.autor

Leave a Comment