Futboll Kategoria Superiore Sport

SKËNDERBEU-FLAMURTARI/ “Vlonjatët” synojnë fitoren për të dalë nga kriza (FORMACINET ZYRTARE)

Do të luhen në Korçë përballja mes Skënderbeut dhe Flamurtarit, e cila do të ngrejë siparin e javës së 19-të të Kategorisë Superiore.

Bardhekuqtë e Ilir Dajës, vijnë në këtë sfidën me moralin e lartë, pasi triumfuan në mesjavë ndaj Partizanit. Ndërkohë nga ana tjetër, vlonjatët, po kalojnë një krizë të thellë, teksa ende nuk kanë provuar shijen e fitores së parë në kampionat.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, tekniku i skuadrës korçare ka bërë vetëm një ndryshim nga sfida ndaj Partizanit, duke ulur në stol mesfushorin Shqiprim Taipi, teksa nga fillimi është aktivizuar Asion Daja.  Në krahun tjetër vlonjatën, vijnë në këtë sfidë me mbroje të arnuar. Bie në sy numri i madh i futbollistëve të rinj të aktivizuar.

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Imami, Daja, Elezi, Ndeki, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.

FLAMURTARI: Moçka, Gocaj, Nebihu, Qarri, Muçollari, Hoxhaj, Rrapaj, Vrapi, Kreshpa , Haruni, Ribaj. Trajner: Luan Birçe

GJYQTARË: Kreshnik Cjapi, Orgest Grabova, Nuri Rrapaj, Roxhers Muska

Related posts

ZBULON NJË HISTORI PËR TË SHKUARË E “PLESHTIT”/ Fabio Capello tregon: Kur ishte 16 vjeç e kërkova për Juventusin, por…

Delo.autor

“GJELAT PREKIN TOKAT SHQIPTARE”/ Kombëtarja e Francës mbërrin në Shqipëri

Delo.autor

Tefik Osmani thumbon Kukësin: Jemi ne, ka 7-8 vende bosh pastaj vinë ata…

Sadik.Autor

Leave a Comment