TRIUMFOJNË NË “SELMAN STËRMASI”/ Tirana mposht “Ballshiotët” me goleadë

Tirana mposhti Luftëtarin me rezultatin 5-1 në sfidën e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. Një triumf spektakolar për skuadrën e Emanuel Egbo, e cila e dominoi thuajse të gjithë sfidën.

Kobina ishte ai që hapi serinë e golave, në minutën e 15-të, ndërkohë që Ngo, Muçi dhe dopieta e Ngosë, i dhuruan goleadën bardhebluve.

Tirana festa (1)

Golin e vetëm për Luftëtarin e shënoi Çela. Pavarësisht fitores bindëse, nuk munguan rastet e kontestuara në këtë përballje, teksa në minutën e 62-të, gjyqtari Klajdi Kola akordoi një 11-metërsh jo fort bindës, duke sjellë irritimin e futbollistëve të Luftëtarit. Me triumfin e sotëm, Tirana merr përkohësisht kryesimin.