Futboll Kategoria Superiore Sport

1 SHEKULL HISTORI/ Klubi i Tiranës nderohet për kontributin e madh në futboll

Në muajin shkurt, Tirana feston zyrtarizimin e saj si kryeqytet të Shqipërisë. Në kuadër të 100-vjetorit si kryeqendër e vendit, në Tiranë ka vijuar organizimi i ceremonive festive. Dje është zhvilluar “Sofra Tiranase”, njw ceremoni festive e përvitshme organizuar nga “Shoqata Tirana”.

Kjo e fundit, i ka akorduar skuadrës së futbollit 24-herë kampione të vendit vlerësimin “Titulli i Madh” me motivacionin: Për arritje në futbollin shqiptar, brenda dhe jashtë vendit.

Ky titull, për presidentin e klubit, Refik Halili u dorëzua nga e bija e Selman Stërmasit, Mirjam Stërmasi. Më tej, me një video Tirana ka shpalosur edhe programin e 100-vjetorit të themelimit.

Related posts

Nuk do të jetë ndaj Holandës, por Balotelli synon të kthehet në shembull

Sadik.Autor

SKANDAL NË GJIROKASTËR/ Ja momenti kur lojtarët e Luftëtarit kapen me tifozët “Bardheblu (VIDEO)

Delo.autor

FITORJA E DYTË RRADHAZI PËR KRUTANËT/ Kastrioti bën “LIGJIN” “në shtëpi”, “Ujqërit e dëborës” në krizë të thellë

Delo.autor

Leave a Comment