Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

DEBUTON NË SPANJË/ Manaj shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës, por ndëshkohet me… (VIDEO)

Reai Manaj ndryshoi ekip në merkaton e janarit, teksa vendosi të kalojë nga Albasete, tek Barcelona B.

Sulmuesi shqiptar është stërvitur disa ditë me ekipin e parë të Barcelonës, por Setien ka vendosur të mos e marrë në ekipin e parë.

Megjithatë lushnjari është në një formë shumë të mirë, teksa ditën e sotme ka gjetur edhe golin e parë me fanellën e katalanasve.

Në minutën e 27’ Manaj ka kaluar në avantazh ekipin e tij, në ndeshjen me Prat në transfertë, me anë të një 11-metërshi.

Lojtari shënoi që në debutim një javë më parë për Barcelonën, por goli i tij iu anulua. Megjithatë lojatri është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë në fund të pjesës së parë, pas një goditje ndaj kundërshtarit.

Related posts

Nuk ka fitues në “Emirates”, Arsenal dhe Liverpool dhurojnë spektakël

Q.Autor

PAS KONFIRMIMIT TEK BARCELONA/ Valverde zbulon të ardhmen e Rakitic

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Spartaku i Moskës përmbys Napoli-n, Legia mposht Leicester dhe “arratiset”

Delo.autor

Leave a Comment