Futboll Sport

DERI NË 2 TË MËNGJESIT NË AEROPORT/ Ish-sulmuesi i Realit pritet si hero nga tifozët paraguaianë (VIDEO)

Ish-sulmuesi i Realit të Madridit, Emanuel Adebajaor është transferuar te skuadra paraguaiane e Olimpias, teksa ditë e djeshme e udhëtoi drejt Amerikës Latine për të firmosur me klubin e ri.

 Adebajor

Futbollisti nga Togo, ishte pa skuadër që nga dhjetori i vitit të shkuar, ndërkohë që vendosi të transferohet në kampionatit paraguaian, pas aventurës në Turqi. Sulmuesi u prit si hero nga fansat e Olimpias, të cilët qëndruar deri në orën 2 të mëngjesit në aeroport të për pritur Adebajorin. Edhe pse një orar i papërshtatshëm, fansat ishin të shumtë në numër duke surprizuar sulmuesin.

Kujtojmë që në të kaluarën 35-vjeçari është aktivizuar me shumë skuadra prestigjioze si, Real Madrid, Arsenal, Totenhem si dhe Mançester Siti. Prej më shumë se 3 sezonesh, Adebajor ishte pjesë e kampionatit turk, ku veshi fanellën e Istanbul Bashakshehir si dhe Kajserispor.

Related posts

SFIDA SKËNDERBEU-PARTIZANI/ Ora elektronike i bën lëmsh tifozët

Sadik.Autor

FUNDI I EPOKËS ME KOMBËTAREN/ Takim deri në 3 të natës, ja si u zgjidh kontrata me Panuccin

Delo.autor

GRAND PRIX “BUDAPEST 2019″/ Distria Krasniqi mposhtet në finale, “ngushëllohet” me medaljen e…

Delo.autor

Leave a Comment