Futboll Seria A Sport

GATI TË HIDHET NË SULM/ Klubi i Serisë A interesohet për Higuainin

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili duket se është në një formë të jashtëzakonshme dhe ka fituar vendin e titullarit.

Higuain
Ky është shkaku që aventura e dytë e Higuainit te Juventusi, mund të mbyllet këtë verë. Siç raportojnë mediat në Itali, do të jetë Roma që do të rihidhet në sulm, për sulmuesin argjentinas.

Klubi verdhekuq e ka kërkuar me ngulm Higuainin në merkaton e verës, por Juventusi mendoi t’i jepte një shans të dytë. Tashmë transferimi në kryeqytet është shumë i mundshëm për të.

32-vjeçari këtë sezon ka luajtur 32 ndeshje në të gjitha kompeticionet, teksa ka shënuar 8 gola dhe ka dhuruar 8 asist.

Related posts

Nuk kisha parë ndonjëherë diçka të tillë!” Ja kush ka befasuar gjermanët që në 7 të mëngjesit!!

Sadik.Autor

Zbulimi, Ronaldo dhe Messi të bashkuar nga i njëjti jaht

Sadik.Autor

ËNDËRR E BËRË REALITET/ Paqueta: Transferimi im tek…

Isa.Autor

Leave a Comment