Futboll Sport

“KORONOVIRUSI”/ Preket futbolli Italian, rezulton pozitiv lojtari 22-vjeçar…

Një futbollist i Pianese, skuadër kjo që militon në Serie C italiane ka rezultuar pozitiv në testin për Coronavirus. Lojtari 22-vjeçar, emri të cilit nuk bëhet I ditur, është resident në një provincë të Siena, shfaqi shenjat e para të virusit gjatë grumbullimit me ekipin e tij fundjavën e shkuar.

Si pasojë e temperaturës ai u fut vullnetarisht në karantinë, përpara se testet të tregonin se ai ishte prekur nga Coronavirus. Mediat italiane bëjnë të ditur se ai ndodhet I shtuar dhe në izolim në spitalin e Siena. Gjithsesi, gjëndja e tij është e mirë. Por në skuadrën e tij janë të shqetësuar, pasi një tjetër futbollist kishte shfaqur pak ditë më parë të njëjtat simtoma.

Related posts

Lëv kërkon 3 pikët me Holandën: Kuman një trajner i madh, të fitojmë për tifozët

Isa.Autor

E BUJSHME NGA TURQIA/ 2 klube të Premier League ofertë zyrtare për sulmuesin shqiptar…

Delo.autor

LIVE/ Shqipëri-Maltë: Penallti për kuqezinjtë, nga 11 metra nuk gabon sulmuesi i Partizanit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment