Champions League Futboll Sport

POLEMIKA PËR PENALLTINË/ Atletico mposht Liverpoolin, kualifikimi vendoset në ‘Anfield’

Atletico Madrid ka fituar duelin e parë ndaj Liverpoolit.

Të besuarit e Diego Simeones mposhtën me rezultatin 1-0 kampionët në fuqi të Euopës në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Wanda Metropolitano”.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi mbrojtësi Saul, i cili ndëshkoi skuadrën e Kloppit vetëm pas 4 minutave lojë.

Spanjolli 25-vjeçar shfrytëzoi në maksimum një pakujdesi në mbrojtjen kundërshtare dhe më pas dërgon topin në rrjetë.

Në minutën e fundit të pjesës së parë Liverpooli pretendoi për një penallti. Vrsaljko kapi nga krahët Sadio Mane-në brenda zonës dhe sulmuesi afrikan u shtri në tokë. Teknologjia VAR nuk u aktivizua, ndërsa për arbitrin gjithçka ishte e rregullt.

Gjatë fraksionit të dytë të lojës, të dy skuadrat patën rastet e tyre por pa arritur të finalizojnë duke mbyllur me këtë takim në shifrat 1-0.

Liverpool do të kërkojë në “Anfield” përmbysjen e madhe ndaj Atleticos.

Related posts

MARCELO DO TË SHKOJË TE JUVE/ Reali e gjen në Holandë pasuesin e tij

Delo.autor

ÇMENDURIA/ Zidane duhet të shmangë katastrofën e Botërorit për 200 milionë euro

Isa.Autor

GJYSMËFINALJA KUKËSI-SKËNDERBEU/ “FSHF” i beson arbitrave të FIFA-s, Ja kush vendos drejtësi

Delo.autor

Leave a Comment