Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“SHQIPËRIA VEND I KOMPLIKUAR”/ Panucci: Duka ka bërë disa deklarata të shëmtuara ndaj meje!

Kristian Panuçi nuk arriti të linte gjurmë te Kombëtarja shqiptare, teksa dështoi për të vazhduar ecurinë pozitive të De Biazit.

Ish-trajneri i Kombëtares, u largua pas humbjes me Turqinë në kualifikueset e Europianit 2020. Ai është rikthyer të flasë për këtë aventurë në krye të përfaqësueses kuqezi, për “Ilposticio.it”.

“Kur mbërrita në Shqipëri dhe mora drejtimin, skuadra ishte e katërta në grupin kualifikues për Kupën e Botës 2018, në fund përfunduam në vendin e tretë. Shqipëria është një vend i komplikuar. Nëse pas vitit 2016 kishte një pankinë të vështirë në Europë, ajo ishte e Shqipërisë. Vinte nga një Europian që luajti për herë të parë dhe të pranoja ta trajnoja ishte një gjysmë vetvrasje, sepse ishte vështirë të arrija ta kualifikoja sërish. Por, kam qenë i lumtur, ishte një eksperiencë fantastike, kisha një marrëdhenie shumë të mirë me djemtë. Presidenti i FSHF-së, ka bërë deklarata të shëmtuara ndaj meje, por kur isha aty ai nuk ndërhynte në asgjë. Më la të punoja”, shprehet Panuçi.

Related posts

U ZYRTARIZUA TEK MANCHESTER UNITED/ Debutimi i CR7 nuk do të mund të shihet në tv. Ja arsyeja…

Delo.autor

Planifikohet ringritja e Milanit, Leonardo kërkon të rikthejë legjendat kuqezi

Isa.Autor

Iu ka marrë malli për Kupën e Botës? Ja 10 golat më të bukur nga “Rusi 2018” (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment