Futboll Premier League Sport

“VENDI I PESTË NUK ËSHTË SHUMË LARG”/ Mourinho: E merituam fitoren, por…

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, ka folur për BBC Sport pas fitores dramatike 3-2 të arritur në minutën e fundit kundër Aston Villa-s.

“Mendoj se e merituam fitorën, por mendoj edhe se ata nuk e merituan humbjen. Villa luajti për të fituar”, ka thënë portugezi.

“Alderweireld? Do të thoja se ka shënuar tre gola: autogolin, golin e tij dhe kur humbi duelin me Engels. Megjithatë realizoi golin e jetës pasi u bë me një bebe të re këtë javë”.

“Kualifikimi në Champions si vendi i pestë? Nuk është një mundësi vetëm per ne. Një dritare është hapur për kaq shumë skuadra. Dukej diçka e largët, por vendi i pestë nuk është shumë larg. Arsenal, Everton, Sheffield United, Wolves… të gjithë besojnë se kanë një mundësi”.

Related posts

CR7 NJERIU I REKORDEVE NË FUTBOLL/ Kompania gjigante e veshjeve publikon VIDEON speciale

Delo.autor

ÇMENDURI TJETËR TE REALI/ 80 milionë euro plus Balen dhe Kroos për të transferuar…

bora.autor

Lazio, tre “gjigandë” të Premier League interesohen për De Vrij

Q.Autor

Leave a Comment