Bundesliga Futboll Sport

ASKUSH SI LEWANDOWSKI KËTË SEZON/ Kampionët e Gjermanisë mposhtin em “POKER” Kolnin

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë.

Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ të takimit duke regjistruar golin e 40-të këtë sezon me klubin dhe kombëtaren, si askush tjetër.

Coman ka dyfishuar vetëm dy minuta më vonë teksa Serge Gnabry ka shënuar të tretin në minutën e 12′ duke i dhënë fund takimit pa nisur ende mirë.

Pas pushimit Gnabry ka shënuar dopietën e tij përpara se Uth të shënonte golin e nderit për vendasit.

Related posts

Mici mungon këtë javë, Daja e zëvendëson me të “harruarin”

Sadik.Autor

PESHËNGRITJE/ Shqipëria mbyll garat në Botëror, Shoraj e Godelli larg kreut

Delo.autor

“DRITARJA” E MERKATOS SË VERËS/ Interesi nga Premier League për Griezmann dhe e ardhmja e Coutinhos

Delo.autor

Leave a Comment