Futboll Kategoria Superiore Sport

FESTOI DITËLINDJEN/ Erion Braçe ka një urim të veçantë për Bathën: Nuk të takova kurrë, por…

Idriz Batha është një nga lojtarët më të mirë te Tirana këtë sezon, ku po i jep një ndihmë shumë të madhe ekipit të tij, drejt titullit kampion.

Ditën e djeshme mesfushori bardheblu ka festuar ditëlindjen e tij të 28-të, por ndryshe nga herët e tjera, për shkak se të gjithë janë të izoluar për shkak të Koronavirusit.

Urimet për futbollistin ishin të shumta, teksa një urim të veçantë e ka marrë edhe nga zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, i cili njihet si një tifoz i flaktë i Partizanit.yjy

Nëpërmjet një postimi në “Instagram”, Braçe i ka bërë një urim të veçantë ish-lojtarit të Partizanit, ndonëse thotë se nuk e kishte takuar atë kurrë.

“  TËBËHESH101VJEÇ

Ka disa njerëz që nuk i ke takuar kurrë, por bëhen pjesë e jetës prej ngjarjeve apo aktivitetit tënd te përditshëm, përmuajshëm, edhe vitesh! Idriz Bathën unë e njoh kështu!

Ai nuk është sot një vjeç, është më tepër dhe vitet e tij nuk i fsheh, as fshihen. Në fakt është kështu për çdokënd! Ndaj vendosa ta kujtoj dhe uroj kështu; TËBËHESH101VJEÇ

Të kesh shëndet e jetë për vete e familjen tënde!”, shkruan Braçe.

KLNL JKL

Related posts

William Carvalho drejt kampionatit anglez/ Portugezi do të stërvitet nga Marco Silva

Sadik.Autor

MANCHESTER CITY-CHELSEA/ “Vendasit” nuk dinë të ndalen, shënon Gundogan

Delo.autor

Arrihet marrëveshja/ Trajneri Mauricio Sarri te Chelsea për 4 vite

Sadik.Autor

Leave a Comment