Champions League Futboll Sport

KORONAVIRUSI/ Epidemia vazhdon të zgjerohet, tjetër ndeshje e Championsit pa tifozë

Bajern-Çelsi është ndeshja e rradhës që i shtohet listës së ndeshjeve që do të luhen pa tifozë, për shak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit.

bajernNdeshja e kthimit midis bavarezëve dhe londinezëve do të luhet të mërkurën, datë 18 mars, ndeshje kjo e vlefshme për fazën 1/16 të Champions League (ndeshja parë në Stamford Brixh përfundoi 3-0 për Bajernin).

Celsi

Ky lajm u raportua nga mediat angleze dhe vjen pas vendimit të qeverisë gjermane për të ndaluar eventet që përfshijnë më shumë se 1000 persona, si një masë kundër koronavirusit i cili ka ndikuar tashmë ndeshjet e shumicës së kampionateve në Europë.

Related posts

E BUJSHME/ Parashikohet të jetë një goditje e Partizanit në merkato, futbollisti poston FOTO nga Tirana

Delo.autor

Mesfushori argjentinas e thotë hapur: Më kërkon Reali dhe Juventusi

Sadik.Autor

MERKATOJA E JANARIT/ Klubet italiane flenë gjumë, Borussia Dortmund siguron talentin e Sampdorias…

Delo.autor

Leave a Comment