Champions League Futboll Sport

KORONAVIRUSI PREK CHAMPIONSIN/ Është zyrtare, merret vendimi për Barcelona-Napoli

Koronavirusi është përhapur me shpejtësi në të  gjithë botën, teksa nuk mund të kalonte pa prekur edhe futbollin.

Pikërisht në Itali janë pezulluar të gjitha aktivitetet sportive, por skuadrat italiane që janë të angazhuara në Kupat e Europës, janë të detyruara të luajnë ndeshjet e tyre.

Një nga këto ndeshje është edhe ajo mes Barcelonës dhe Napolit, në Ligën e Kampionëve e cila do të luhet në “Kam Nou”. Pikërisht për shkak të frikës nga Koronavirusi, është marrë vendimi që kjo ndeshje të luhet pa tifozë.

Një lajm disi i mirë ky për Napolin, të cilët luajnë jashtë dhe do të përpiqen të kualifikohen për në raundin tjetër.

Related posts

FINALJA DO TË LUHET NË NJË TAS FLORIRI/ Katari prezanton stadiumin kryesor të Botërorit 2022 (FOTO)

Isa.Autor

MISIONI I REAL MADRIDIT NË VERË/ Synon të arkëtojë 300 milionë euro nga shitjet e transfertave, ja të “sakrifikuarit” (FOTO)

Delo.autor

NDODH EDHE KËSHTU/ Sekuestrohen 823 kg kokainë, fytyra e NEYMARIT në qendër të trafikut

Isa.Autor

Leave a Comment