Bundesliga Futboll Sport

BOTA E PARALIZUAR NGA KORONAVIRUSI/ E paimagjinueshme: “Muri i verdhë” i Dortmundit ndryshon ngjyrë

E kishit menduar ndonjëherë se muri i verdhë i “Signal Iduna Park” do të ndryshonte ngjyrë? As në makthet më të këqija nuk ishte menduar diçka e tillë, por ja që do të ndodhë.

COVID-19 ka paralizuar të gjithën botën dhe klubet e fuqishme dhe yjet e futbollit i kanë ardhur në ndihmë. Së fundmi, Borussia Dortmund ka vendosur që të kthejë stadiumin mitik në ndihmë të të prekurve me COVID-19.

Një lajm i madh për mjekësinë gjermane, pasi vendime të tilla janë gjithmonë të mirëpritura. Gjermania e ka përballuar si duhet situatën, por pavarësisht kësaj masat duhet të merren.

Related posts

LIVE/ Kamza-Partizani: Zisi e bën “autostradë”, Ibrahimi “spektator”. Kamza rrezikon në të majtë (VIDEO)

Delo.autor

SHIFRA IMPRESIONUESE/ Shënon sa Mesi dhe Levandovski, ja pse Ikardi ia vlen

Delo.autor

E PAPRITUR/ Manchester United: Nuk e duam trajnerin Zidane, kemi Mourinhon

Isa.Autor

Leave a Comment