Bundesliga Futboll Sport

E PABESUESHME/ Koronavirusi “ndihmon” Borussia Dortmund! Ja motivi

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes.

Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’I japing mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të rinisë sezoni. Kapiteni i verdhezinjve nuk është ende mirë pas dëmtimit të rëndë të pësuar në shkurt: por, ky pushim që askush nuk do ta kishte dashur, i jep mundësi të rikuperojë 100% dhe të jetë gati për fundin e sezonit.

Lajmi është publikuar nga prestigjozja “Bild”.

Related posts

Formacionet zyrtare, Spanjë – Zvicër

Sadik.Autor

(FOTO) Reali nën “presion”, PSG 106 gola, “galatikët” vetëm 68!

Q.Autor

DONIN TIFOZË PRANË SKUADRËS SË TYRE/ Shikoni gjetjen e veçantë nga shteti europian

Delo.autor

Leave a Comment