Futboll La Liga Sport

KORONAVIRUSI/ COVID-19 zbarkon te Barcelona, rezulton pozitiv drejtuesi i lartë

Jordi Cardoner, zv.president i Barcelonës, u testua pozitiv me “Coronavirus”. Ishte vetë klubi Blaugrana, ai që e konfirmoi këtë lajm jo të mirë për portalin “Metropoli”, duke saktësuar se drejtuesi i lartë është në gjendje të mirë shëndetësore për momentin dhe i izoluar në shtëpinë e tij.

Pra, sikurse duket, virusi i rrezikshëm, që ka gjunjëzuar Spanjën dhe ka shënuar mbi një mijë viktima për momentin, e “ka ngritur stekën lart” edhe në futboll. Fillimisht u infektua pjesa kryesore e skuadrës së Valencias, pastaj të tjerë, ndërsa humbi jetën ish-presidenti i Real Madridit, Lorenzo Sanz. Ky është rasti i dytë me Covid-19 te Barcelona, pas një punonjësi të klubit.

Related posts

Benzema rikthehet në Ligue 1/ PSG shfaq interes për sulmuesin francez

Sadik.Autor

SUPER KUPA E SHQIPËRISË/ Kukësi barazon takimin, mbrojtja e Partizanit e përgjumur (VIDEO)

bora.autor

E FUNDIT/ Humbja ndaj Tiranës, trajneri i Kastriotit: Do kërkoj dorëheqjen

Isa.Autor

Leave a Comment