Bundesliga Futboll Sport

NË KOHË KORONAVIRUSI/ Bën gjestin e madh, Coutinho dhuron 20 tonë ushqime për familjet e varfra në Rio de Zhanerio

Ylli i Bayern Munich, por në pronësi të Barcelona-s, ka dhuruar rreth 20 ton ushqime për personat dhe lagjet më të varfra të Rio de Zhanerios.

Coutinho, në fakt, siç ka shkruar Sport, ka lindur dhe është rritur në lagjen “do Riachuelo” të qytetit brazilin, në zonën veriore dhe ka vendosur të kujdeset për komunitetet në zonat e Mangeueira dhe Barreia de Vasco.

“Fillimisht dua të falënderoj Zotin që më ka dhënë mundësinë të ndihmoj të tjerët. Falënderoj të gjithë ata që kanë bashkëpunuar në ndonjë mënyrë për ta bërë të mundur këtë veprim solidariteti”, ka thënë Cou.

“Ky është fillimi i një fushate të madhe. Shpresoj të mund të vazhdoj të ndihmoj gjithmonë. Ndihma ndaj atyre që janë në vështirësi është thelbësore për një botë më të mirë dhe të gjithë duhet të bëjmë pjesën tonë”.

Related posts

MORI FANELLËN ME NUMRIN 9/ Lukaku zbulon prapaskenën: Ja cili ndikoi që zgjodha Inter

Delo.autor

NË PRITJE TË NEYMAR DHE POGBA/ Ja transferimi rekord në merkato (FOTO)

Delo.autor

VIDEO/ Nuk quhet kot zbulimi i Panuccit, shihni asistin që merr Platini nga shqiptari

Q.Autor

Leave a Comment