Bundesliga Futboll Sport

NË KOHË KORONAVIRUSI/ Theu karantinën dhe bëri aksident me makinë, Bayern gjobit mbrojtësin…

Mbrojtësi i Bajernit, Zherom Boateng theu rregullat e izolimit dhe  dali jashtë qytetit me makinën e tij Audi A9, por udhëtimi ishte i pafat për të, pasi për shkak të shpejtësisë së madhe, humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me barrierat anësore.

Për fat të mirë futbollisti nuk pësoi asnjë dëmtim fizik, ndërkohë që dëmi ekonomik për riparimet e makinës është afro 25 mijë euro.

makina boa

Boateng nuk është mjaftuar me kaq, kjo pasi drejtuesit e Bajernit nuk kanë ndërmend të falin mbrojtësin, që shkeli rregullat e klubit për të qëndruar në izolim dhe e kanë gjobitur me një shumë që ende nuk është bërë e ditur, ndërsa paratë e gjobës do të shkojnë për spitalet në Mynih, që po përballen me situatën. Kujtojmë që 31-vjeçari ishte duke udhëtuar drejt Lajpcigut për të takuar djalin e tij.

Related posts

LIVE/ Finalja Liverpool-Tottenham. Pjesa e dytë, rezultati 2-0

Delo.autor

Eleminimi nga Kupa e Botës, mediat spanjolle: Një mirupafshim për të qarë…

Sadik.Autor

MERR FUND DILEMA/ Coutinho së shpejti lojtar i Bayern Munich

Delo.autor

Leave a Comment