Futboll La Liga Sport

NUK ËSHTË MBAPPE/ Zidane mendon për sulmin, gjen zëvendësuesin ideal të Benzemasë!

Real Madridi po mendon për sulmin dhe emri që ka dalë në listë është ai i Sadio Manesë. Futbollisti i Liverpoolit mund të largohet nga skuadra e trajnerit Jurgen Klopp, prandaj me shumë mundësi dhe madrilenët mund ta rrëmbejnë.

Spanjollët duan të gjejnë një përfaqësues për Karim Benzemanë dhe futbollisti senegalez mund të jetë i duhuri. Ai e njeh mirë portën dhe ka një përvojë të madhe.

Zidane është i dashuruar pas tij dhe e sheh më të arritshëm se sa Kylian Mbappenë. Ky i fundit është një mision shumë i vështirë, pasi PSG nuk e lëshon dhe duhen shifra stratosferike. Tekniku francez mund të mos e ketë, por do të priste me shumë kënaqësi senegalezin në skuadër.

Related posts

BRAZIL-ARGJENTINË/ Luhet sot miqësorja e luksit. Rikthehet ylli i sulmit

Delo.autor

E BUJSHME NË ITALI/ Rikthehet Mourinho në Serie A, ja ekipi që do zërë stolin…

Delo.autor

TEKNIKU I BAYERN FITON TRIPLETË TROFESH/ Por ja kush zgjidhet trajneri më i mirë i vitit për 2020…

Delo.autor

Leave a Comment