Futboll Sport

“NUK KA FUTBOLL NË PRILL DHE MAJ”/ UEFA vendos: Ja kur do të rinisin kampionatet

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit.

Pas konsulencës me 55 sekretarët e përgjithshëm janë marrë disa vendimet që vijojnë si më poshtë:

1- Anulohen gjitha miqësoret e planifikuar në fillim të qershorit.
2- Në prill dhe maj nuk ka futboll.
3- Parashikohen që kampionatet të nisin në qershor.
4- Prioritet do të jetë vijimi i kampionateve përtej muajve të verës.

Related posts

Montella: Jam shumë i lumtur te Sevillia

Sadik.Autor

Ja në çfarë dite dhe ore do të luhen gjysmëfinalet

Isa.Autor

RIKTHIMI I “ZONJËS SË VJETËR”/Allegri me “rotacion” të pjesshëm ndaj Spal, Ronaldo nuk kursehet

Isa.Autor

Leave a Comment