Bundesliga Futboll Sport

BUNDESLIGA/ Schalke turpërohet në shtëpi, Sulmuesi Verner mposht me tripletë Mainz

U zhvilluan dhe dy takimet e tjera të javës së 27-ë të kampionatit gjerman. Augsburgu turpëroi Shalken me rezultatin 0-3, kurse Lajpcigu nuk tregoi mëshirë ndaj Mainzit duke e mposhtur me rezultatin e thellë 0-5.

Sulmuesi gjerman Timo Verner koleksionoi tripletë personale për këtë takim duke shënuar 3 prej 5 golave të takimit.

Me këtë fitore Lajpcigu konfirmohet si forca e tretë e kampionatit gjerman pas Bajern Mynihut dhe Borusia Dortmundit.

Për sa i përket Vernerit, ai shkon në kuotën e 24 golave në kampionatin gjerman, 3 më pak se Robert Levandovski i Bajern Mynihut.

Related posts

ISHIN DY OBJEKTIVAT E MERKATOS SË VERËS/ Ja arsyet pse Napoli dështoi të blinte Icardin dhe James Rodriguez

Delo.autor

GOLI I PARË ME ROMËN/ Natë me fat për Marash Kumbullën. Ja VLERËSIMI që mori pas ndeshjes

F.autor

NUK I PRANON KRITIKAT SE SI ARRIN TË TRIUMFOJË/ Piloti Hamilton: Meritoj respekt për 7 titujt, nuk fitoj vetëm prej Mercedes

Delo.autor

Leave a Comment