Futboll Ligue 1 Sport

KRIZË TEK KAMPIONËT E FRANCËS/ PSG përplasje me lojtarët, Silva nuk ndihmon klubin

L’Equipe publikoi të premten se presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, po përdor presionin e tij që të reduktojë rrogat e yjeve të tij. Ai ka nisur negociatat me lojtarët për të ulur përfitimit për shkak të krizës nga COVID-19.

Kapiteni Thiago Silva është përzgjedhur nga drejtuesit si negociatatori për të arritur marrëveshjen mes palëve. Kontrata e brazilianit mbaron më 30 qershor dhe duket se nuk ka një rinovim për të. Silva ka vendosur të mos ndihmojë klubin që të ulë rrogat e lojtarëve.

Numri një i klubit është i zhgënjyer që lojtarët nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së tij për të ulur rrogat. Sezoni është ndalur dhe kjo gjë mund të shkaktojë një humbje prej 200 milionë eurosh për drejtuesit e klubit francez.

Related posts

SFIDA E KTHIMIT ME SKËNDERBEUN/ Valdet Rama: Jam i gatshëm të luaj, ne jemi përgatitur….

Delo.autor

SHUHET MARADONA/ Armand Duka mesazh për legjendën: Futbolli humbi një Mbret

Delo.autor

Skënderbeu-Kukësi, korçarët marrin lajmin e madh pas dëshmisë në Apelin e UEFA-s

Sadik.Autor

Leave a Comment