Futboll Sport

TRAGJIKE/ Vetëvritet ish-sulmuesi serb, e la futbollin në vitin 2017!

Tragjedi dhe lajm i trishtuar për futbollin serb, pasi ish-lojtari Miljan Mrdakovic, që ka qenë dikur pjesë e Partizan Beograd, të shtunën është vetëvrarë me pistoletë, sipas medieve serbe.

Ish-sulmuesi, që ishte 38 vjeç, u vetëvra në apartamentin ku jetonte me të fejuarën e tij. Mrdakovic ka nisur karrierën e tij te Nis, ku më pas kaloi te Partizani. Ka luajtur edhe me Anderlecht, Salzburg, Maçabi dhe Vojvodina, Rad, OFK Beograd.

Në vitin 2017 i dha fund karrierës. Ka luajtur 9 ndeshje me U-21 e Serbisë dhe tre ndeshje me skuadrën kombëtare në Olimpiadën e vitit 2008.

Related posts

PREZANTOHET TEK MANCHESTER UNITED/ Flet mbrojtësi Maguire: I ngazëllyer për vizionin dhe planet që…

Delo.autor

Real Madridi, Keylor Navas dhe mrekullia e Champions-it

Sadik.Autor

“JAM NJË DJALË I REZERVUAR”/ Reflekton Neymar: Kam bërë shumë gabime, po mundohem të…

Delo.autor

Leave a Comment