Futboll Sport

E BUJSHME NGA MAQEDONIA/ Ilir Daja te Shkëndija, do të marrë me vete edhe… yllin e Partizanit

Në Maqedoninë e Veriut, nuk kanë dyshime! Ilir Daja do të jetë trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës, që do të zëvendësojë Ernest Gjokën. Ndërkohë së fundmi një tjetër lajm i bujshëm është duke qarkulluar për sa i përket klubit kuqezi.

daja

Bëhet fjalë për futbollistin më në formë për momentin te Partizani, Eraldo Çinari. Sipas “sportmedia.mk”, 23-vjeçari do të jetë një nga përforcimet e mëdha të Shkëndijës në merkaton e verës. Shkodrani është një dëshirë e trajnerin Ilir Daja. I njëjti burim bën me dije se palët kanë arritur marrëveshjen paraprake në parim, teksa mungon vetëm zyrtarizimi, i cili pritet të vijë në ditën në vijim.

erald cinari

Klubi shqiptar që militon në Maqedoninë e Veriut, pritet të paguajë një shumë të konsiderueshme për të marrë kartonin e Çinarit, i cili aktualisht ka edhe një vit kontratë me Partizanin.

Cinari

Kujtojmë që së fundmi për të ka pasur interesime edhe nga Turqia. Drejtuesit dhe tifozët kuqezi, i josh fakti, që në të kaluarën sulmuesi shkodran ka qenë pjesë edhe e spanjollëve të Alavesh dhe kroatëve të Istrës. Pavarësisht se nuk la gjurmë, CV e Çinarit duket tepër shpresëdhënëse. Futbollisti i talentuar pritet të zëvendësojë futbollistin Alimi, i cili me shumë gjasa do të largohet nga Shkëndija.

Related posts

FUTBOLLISTI MALIQI PËRFUNDOI NË SPITAL ME NOFULL Të THYER/ Reagon Këlcyra: Është zhvilluar një ndeshje… (FOTO)

Delo.autor

​Formacionet zyrtare: Cardiff – Manchester City

Q.Autor

BARCELONA-BAYERN MUNICH/ Messi-Lewandowski, duel pa mundësinë e fitimit të “Topit të Artë”

Delo.autor

Leave a Comment