Futboll Kategoria Superiore Sport

PËRMBYSJE ME AROMË TITULLI/ Majkëll Ngo mposht me dopietë Skënderbeun

Tirana ka arritur një fitore me aromë titulli ndaj Skënderbeut në transfertë. Bardheblutë e Emanuel Egbo, përmbysën avantazhin e korçarëve, falë dopietës së realizuar nga Majkëll Ngo në harkun kohor të 5 minutave (71’-76’). Korçarët realizuan të parët me anë të Mensah në minutën e 9-të, por nuk arritën të menaxhonin këtë avantazh.

Në pjesën e dytë, duhet theksuar se bateritë e skuadrës së Dajës ranë ndjeshëm, teksa kishte vetëm një skuadër në fushë, ajo ishte Tirana. Me këtë fitore, bardheblutë kanë ruajtur diferencën +9 nga ndjekësit e Kukësit, kur kanë mbetur edhe 5 javë nga fundi. Kujtojmë që javën e ardhshme luhet supersfida Tirana-Kukësi.

Related posts

I MAHNITUR YLLI SUEDEZ/ Mbappe: Çfarë lojtari Zlatan Ibrahimovic dhe është 38 vjeç!

Delo.autor

LUHEN DY PËRBALLJE PËR MILIONA EURO/ Inter dhe Milan, gjithçka ose asgjë në 90 minutat e fundit

Delo.autor

Juventus gjen zëvendësuesin e Gigi Buffon

Alm.autor

Leave a Comment