Futboll Seria A Sport

SIGUROI NGJITJEN NË SERIE A/ Benevento dhe Filippo Inzaghi arrin akordin me sulmuesin e njohur

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Pipo Inzagit ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton. Sipas gazetarëve të njohur italiane Di Marcio dhe Fabricio Romanit, që shquhen si ekspertë të merkatos, klubi italian ka siguruar kartonin e sulmuesit francez Loic Remi.

fbl-fra-ligue1-lille-toulouse-806x537

2 milionë euro mësohet të ketë shpenzuar Benevento për të siguruar kartonin e 33-vjeçarit nga skuadra e Lilës. Francezi pritet të firmosë një kontratë 3-vjeçare.

Related posts

CHAMPIONS/ Barcelona me “as nën mëngë”: Rafinja “spiunon” pikat e forta të Interit

Isa.Autor

Allegri: “Juventus si Bayern? Napoli po thyen rekord pas rekordi!”

Q.Autor

SHËNOI GOLIN E PARË ME RANGERS/ Sulmuesi Kamberi: Mundohem gjithnjë ta bëj trajnerin të mendoj për…

Delo.autor

Leave a Comment