Futboll Ligue 1 Sport

BEFASON ME VENDIMIN E TIJ/ Thiago Silva rinovon me PSG-në!

Thiago Silva ka rinovuar kontratën me PSG. Kapiteni do të largohet në fund të këtij edicioni futbollistik, por është i bindur nga drejtuesit e klubit që të luajë dhe në gusht me kampionët e Francës.

35-vjeçari do të luajë dhe në Champions League dhe më pas do të largohet drejt një skuadre tjetër. Veterani është 9 herë kampion i Francës dhe ndërpret aventurën me francezët sepse nuk iu ofrua një kontratë e re.

Silva nuk është i vetmi që do të rinovojë për një periudhë të shkurtë, pasi dhe sulmuesi Eric Maxim Choupo-Moting dhe portieri Sergio Rico do të jenë me francezët dhe në Champions League.

Related posts

RENNES-ARSENAL/ “Vendasit” barazojnë shifrat, shënon Bourigeaud

Delo.autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Drejtuesit e Inter takojnë Icardin, i tregojnë ofertat

Delo.autor

ELIMINOHET NGA CHAMPIONSI/ Partizani mposhtet nga azerët në Baku

Delo.autor

Leave a Comment