Futboll Kategoria Superiore Sport

DERBI I KRYEQYTETIT/ Situatë e njëjtë si ajo e fazës së dytë, shikoni si vjen Tirana

Tirana përballet me derbin këtë të premte me një situatë analoge si ajo e fazës së dytë. Kishte humbur me Kukësin 1-3 dhe duhet të fitonte derbin, në të cilin nuk triumfonte prej 6 vitesh.

Fitore medoemos kërkon Tirana që të mos rrëshqasë sërish drejt fundit. Fatmirësisht nuk do të ketë mungesa për shkak kartonësh. Në fushë ndaj Kukësit u ndien shumë mungesat e Bathës e Dokës, që do të jenë titullarë.

Nga ana tjetër, lojtarë të pezulluar nuk ka, ndërsa skuadra gëzon shëndet të plotë. I vetmi që rrezikon sfidën me Flamurtarin është Majkëll Ngo, i cili ka tre kartonë të verdhë dhe me të katërtin e bën pushim në Vlorë.

Related posts

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Inter tenton të “rrëmbejë” yllin e padëshiruar të Barcelonës…

Delo.autor

SHEFFIELD-LIVERPOOL/ Pas ndërhyrjes së VAR, talenti Cutirs Jones zhbllokon sfidën për “Të Kuqtë” (VIDEO)

Delo.autor

Ish-ylli i Realit: Messi ta fiton ndeshjen brenda gjysmë sekonde, është ma i miri që e kam parë

Q.Autor

Leave a Comment