Futboll Seria A Sport

“DO T’I KËRKOJ MJEKUT TË EKIPIT TË MË BËJË FORMACIONIN”/ Inzaghi: Nuk kishim as fat ndaj Milanit

Pas humbjes kundër Milanit, Simone Inzagi pranoi se ekipi i tij ishte i pafat, ndërsa shtoi se mungesat e shumta po e detyrojnë të mos bëjë rrotacione. Me disfatën e së shtunës, Lacio qëndron 7 pikë larg Juventusit të vendit të parë, duke ndërlikuar garën për titullin kampion.

“Humbja me Milanin na rëndon shumë në klasifikim, por e dinim që do të kishim vështirësi. Nuk kishim as fat, pasi pësuam gol me devijim dhe Strakosha për pak sa nuk e preku penalltinë. Kishim dy raste për t’u kthyer në lojë. Fatkeqësisht, nuk mund të bëj rrotacion në këto momente. Katër ndeshjet e ardhshme në dy javë do të jenë shumë të vështira ndaj do t’i kërkoj mjekut të ekipit të më bëjë formacionin”, përfundoi Inzagi.

Related posts

NUK NDALEN ME GODITJET NË MERKATO/ Barcelona arrin akordin me talentin Japonez…

Delo.autor

HISTORA RRËNQETHËSE/ Kur makthi i lë vendin përrallës, Sako ka VJEDHUR për BUKË dhe…

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Kosovë-Angli. Rezultati 0-4

Delo.autor

Leave a Comment