Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Liverpool godet në merkato, ylli i Bayern drejt Premier League (EMRI)

Liverpuli është shumë afër goditje në merkaton, teksa është shumë afër firmës me mesfushorin e Bajernit, Tiago Alkantara.

ALCANTARA

“SPORT” raporton ditën e sotme se negociatat mes palëve janë në një fazë të avancuar dhe Alkantara shumë shpejt pritet të kalojë në “Anfield”.

Pas 7 sezoneve me klubin bavarez, mesfushori kërkon sfida të reja dhe nga sezoni i ardhshëm do jetë nën urdhrat e Klop. Marrëveshja midis lojtarit dhe Liverpulit është bërë, ndërsa Bajerni kërkon 35 milion euro për të. Akordi është shumë afër dhe shumë shpejt pritet të vijë edhe zyrtarizimi.

Related posts

PAS NJË NDESHJE TË HUMBUR NGA EKIPI/ Talenti i Roma-s shkarkohet për një VIDEO në TikTok

Delo.autor

HUDDERFIELD-MANCHESTER UNITED/ Solskjaer synon fitoren pë një vend në Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Arsenali shfaq interes për Caglar Soyuncu e FC Freiburg

Sadik.Autor

Leave a Comment